Cambridge
   International
   School
   * * * * *
| Google+ |

 
       
PROJEKTET STUDIMORE
CAMBRIDGE SCHOOL CONFERENCES
KėRKOHEN MėSUES
STATUSE NGA FACEBOOK
LETėR NGA PROF.DR.ALBERT FRASHėRI
PROJEKTI "NAIM SHQIPėRIA"
AFTėSITė E SHEKULLIT 21
ALBUMI ZėRI I ATDHEUT
SA VJET PėRPARA Tė TJERėVE JEMI?
PėR LIBRAT, NGA ABDI BALETA
BESIMI FETAR DHE SHKOLLA - GEORGE FRENDO
PLANI KUNDER ABUZIMIT ME BESIMIN DHE FENE
MARIE LASGUSH PORADECI - KONCEPTI I KOMBIT
 
 

 


 

KONCEPTI I KOMBIT – LASGUSH PORADECI

Lexuar nga Marie Gusho, vajza e poetit, në veprimtarinë e organizuar nga “Udha e shkronjave” në 25 maj 2015, dita e lindjes së Naim Frashërit, për promovimin e librave “Besa” (Artur Shkurti) “Magjia e  Rilindjes Kombëtare” (prof.dr.Albert Frashëri) dhe “Gjuha shqipe” (Artur Shkurti)